KONST / Litografier / Färglitografi 17004529
nr 1700 4529
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Signerad, numrerad 16/50, daterad - 51. Färglitografi, bildmått: 34x45 cm, yttermått inklusive ram: 54x65 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
måndag 12 maj 2025
kl 18:42:38
100 kr
150 kr
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén